About

About Us

Zeynep Çatal Baturalp , moda endüstrisinde on yılı aşkın süredir çalışan,
tasarımlarına ve koleksiyonlarına entelektüel kavramları aşılamasıyla tanınan
bir tasarımcıdır. 1984 yılında Ankara’da doğan Zeynep Çatal Baturalp başarılı bir girişimcidir,
Atelier No.7 , 2009 yılında Ankara’da kurulmuştur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Ted Ankara Kolejin’de tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur.
Üniversiteden mezun olduktan sonra aile mesleği olan Tekstil sektöründe yolculuğuna başlamıştır. Triko üzerine İthalat ve ihracat yapan aile şirketinde, dünyaca ünlü markalar olan; Benetton, Stefanel, Morgan gibi markalarla uzun süreli üretim ve tasarım çalışmaları olmuştur.
Daha sonra Triko sektöründen bağımsız olarak kendi tasarım ve koleksiyonlarını Haute Couture alanında geliştirmek isteyip kendi markası olan Atelier No.7’yi kurarak kendi tasarım atolyesini ve Showroom mağazasını Ankara Arjantin caddesin de ve daha sonra büyüterek yine Ankara Filistin caddesine taşımıştır. Ankara’ da geçen 8 sene sonunda , İstanbula taşınmış ve ilk atolyesini Florya’ da açmıştır. Daha sonra 2020 senesinde halen faaliyet gösteren tasarım ve üretim atölyesi ve Showroom mağazasını Nişantaşı Sümer apartmanına taşımıştır.
Tarih ve Sanattan çok ilham almaktadır. Okuduğu bölüm olan Sanat Tarihinin de estetik anlayışını oldukça etkilediği bir gerçektir.
Marka romantik nakışları genç bir tarzda kullanarak, kreasyonlarında süslemeyi eğlenceli bir bakış açısıyla sunuyor. Tasarımlarında daha çok ziberlin, organze, krep ve ipek kullanmayı seven tasarımcı; tarzını “klasik dokunuşlarla modern ve çağdaş çizgilerin bir araya gelmesi” şeklinde yorumluyor.

Tasarımlarıyla , bugüne kadar Nilüfer, Ajda Pekkan gibi birçok ünlü sanatçıyı giydirmesinin yanı sıra diziler için de özel tasarımlar yapmaktadır.

Shopping Cart